Nouski Hall-Of-Fame

JUKOLAN VIESTIN I-JOUKKUEET 1962-

Vuosina 1962-1973 toiminta tapahtui Ikaalisten Urheilijoiden riveissä.

2019 Kangasala: sijoitus 14
Dmitri Tsvetkov
Lauri Oikarinen
Eetu Savolainen
Tero Linnainmaa
Teemu Oksanen
Aleksi Karppinen
Mikko Knuuttila

2018 Lahti: sijoitus 31
Mikko Knuuttila
Ville Parkkinen
Aleksi Karppinen
Vesa Taanila
Jooseppi Kalliokoski
Dmitri Tsvetkov
Eetu Savolainen

2017 Joensuu: sijoitus 14
Vesa Taanila
Aleksi Karppinen
Ville Parkkinen
Tero Linnainmaa
Mikko Knuuttila
Dmitry Tsvetkov
Eetu Savolainen

2016 Lappeenranta: sijoitus 14
Mikko Knuuttila
Aleksi Karppinen
Eetu Savolainen
Vesa Taanila
Ville Parkkinen
Mihail Mamleev
Dimitry Tsvetkov

2015 Paimio: sijoitus 19
Dimitry Tsvetkov
Eetu Savolainen
Vesa Taanila
Tero Linnainmaa
Juha Luoma
Mikhail Mamleev
Mikko Knuuttila

2014 Kuopio: sijoitus 32
Sergey Gorokhov
Vesa Taanila
Tero Linnainmaa
Juho-Veikko Hytönen
Ville Parkkinen
Mikko Knuuttila
Dmitry Tsvetkov

2013 Jämsä: hylätty
Vesa Taanila
Tero Linnainmaa
Iivo Kriikkula
Petri Ikävalko
Henri Taanila
Juho-Veikko Hytönen
Dmitri Tsvetkov

2012 Vantaa: sijoitus 36
Vesa Taanila
Harri Pajula
Mikko Patana
Tero Linnainmaa
Henri Taanila
Andreas Kraas
Dimitri Tsvetkov

2011 Vehkalahti: sijoitus 19
Vesa Taanila
Harri Pajula
Topi Anjala
Petri Ikävalko
Henri Taanila
Mikko Patana
Dmitri Tsvetkov

2010 Kytäjä: sijoitus 30
Mikko Patana
Harri Pajula
Vesa Taanila
Petri Ikävalko
Andreas Kraas
Dmitri Tsvetkov
Topi Anjala

2009 Mikkeli: sijoitus 33
Mikko Patana
Iivo Kotamäki
Vesa Taanila
Petri Ikävalko
Henri Taanila
Erkki Aadli
Topi Anjala

2008 Tampere: sijoitus 29
Igor Gorbatenkov
Juho-Veikko Hytönen
Iivo Kotamäki
Marius Mazulis
Erkki Aadli
Vesa Taanila
Topi Anjala

2007 Lapua: sijoitus 30
Andreas Kraas
Iivo Kotamäki
Topi Anjala
Juho-Veikko Hytönen
Igor Gorbatenkov
Erkki Aadli
Vesa Taanila

2006 Salo: sijoitus 18
Jyri Paavola
Vesa Hakkarainen
Iivo Kotamäki
Simo Syrjänen
Igor Gorbatenkov
Erkki Aadli
Topi Anjala

2005 Anjalankoski: sijoitus 20
Evgeny Gavrilov
Iivo Kotamäki
Vesa Taanila
Jani Ojala
Igor Gorbatenkov
Heikki Laine
Topi Anjala

2004 Jämi: järjestäjä

2003 Sulkava: sijoitus 15
Jyri Paavola
Matti Vainionpää
Vesa Hakkarainen
Heikki Laine
Jukka Pohjonen
Vesa Taanila
Marius Mazulis

2002 Asikkala: sijoitus 22
Heikki Laine
Simo Syrjänen
Vesa Hakkarainen
Jyri Paavola
Matti Vainionpää
Vladimir Alexeev
Marius Mazulis

2001 Jurva: sijoitus 19
Igor Gorbatenkov
Simo Syrjänen
Matti Vainionpää
Sami Grönholm
Iivo Kotamäki
Vladimir Alexeev
Marius Mazulis

2000 Liperi: sijoitus 15
René Ottesson
Matti Vainionpää
Jukka Pohjonen
Sami Grönholm
Heikki Laine
Igor Gorbatenkov
Vladimir Alexeev

 

1999 Eurajoki: sijoitus 12
René Ottesson
Jyri Paavola
Mihail Mamleev
Matti Vainionpää
Ari Anjala
Vladimir Aleksejev
Heikki Laine

1998 Siuntio: sijoitus 56
Jyri Paavola
Simo Syrjänen
Heikki Laine
Pasi Pikkarainen
Jukka Pohjonen
Vladimir Aleksejev
Mihail Mamleev

1997 Jyväskylä: sijoitus 13
René Ottesson
Jyri Paavola
Asmo Vuorenpää
Tommi Humppi
Michael Mamleev
Heikki Laine
Vladimir Aleksejev

1996 Rautavaara: sijoitus 35
Jyri Paavola
Asmo Vuorenpää
Pasi Pikkarainen
Tommi Humppi
Michael Mamleev
René Ottesson
Vladimir Aleksejev

1995 Sipoo: sijoitus 9
Asmo Vuorenpää
Tommi Humppi
Ari Kotiharju
Pasi Pikkarainen
Ari Anjala
Jukka Pohjonen
Vladimir Aleksejev

1994 Luosto: sijoitus 14
René Ottesson
Jyri Paavola
Pasi Pikkarainen
Ari Kotiharju
Ari Anjala
Inno Ling
Vladimir Aleksejev

1993 Paimio: sijoitus 16
Matti Äijö
Asmo Vuorenpää
Risto Metsälä
Ari Kotiharju
Inno Ling
René Ottesson
Vladimir Aleksejev

1992 Vehkalahti: sijoitus 16
Matti Äijö
Asmo Vuorenpää
Risto Metsälä
Kari Paavola
René Ottesson
Inno Ling
Vladimir Aleksejev

1991 Vimpeli: sijoitus 13
Asmo Vuorenpää
Matti Äijö
Risto Metsälä
Risto Kivinen
René Ottesson
Kari Paavola
Inno Ling

1990 Juva: sijoitus 11
Asmo Vuorenpää
Pasi Ternola
Raimo Kauppila
Ari Anjala
Kari Paavola
Pekka Ahonen
Severi Eerola

1989 Joutseno: sijoitus 6
Raimo Kauppila
Pasi Ternola
Risto Metsälä
Ari Anjala
Kari Paavola
Severi Eerola
Pekka Ahonen

1988 Iso-Syöte: sijoitus 4
Jouni Loukkalahti
Ari Vuorenpää
Risto Metsälä
Pasi Ternola
Severi Eerola
Pekka Ahonen
Ari Anjala

1987 Hollola: sijoitus 57
Jouni Loukkalahti
Jari Turto
Pekka Kittilä
Heikki Hakala
Jukka Palmi
Ari Anjala
Pekka Ahonen

1986 Tampere: Kaanaa sijoitus 11
Matti Äijö
Pekka Ahonen
Jari Turto
Jouni Loukkalahti
Jukka Palmi
Pekka Kittilä
Ari Anjala

1985 Laitila: sijoitus 8
Matti Äijö
Jari Turto
Ari Anjala
Matti Löppönen
Jouni Loukkalahti
Pekka Kittilä
Pekka Ahonen

 

1984 Vierumäki: sijoitus 81
Ari Kartaslammi
Matti Löppönen
Jari Turto
Jouni Loukkalahti
Pekka Kittilä
Pekka Ahonen
Ari Anjala

1983 Kouvola Selänpää: sijoitus 16
Matti Äijö
Matti Löppönen
Pekka Ahonen
Heikki Hakala
Pekka Kittilä
Jari Turto
Ari Anjala

1982 Joensuu: sijoitus 6
Matti Äijö
Matti Löppönen
Osmo Sivén
Raimo Kauppila
Erkki Knuuttila
Pekka Ahonen
Ari Anjala

1981 Rajamäki Kytäjä: sijoitus 13
Matti Äijö
Pekka Ahonen
Matti Löppönen
Jorma Mäkinen
Erkki Knuuttila
Osmo Sivén
Raimo Kauppila

1980 Ounasvaara: sijoitus 15
Matti Äijö
Jorma Mäkinen
Raimo Kauppila
Matti Löppönen
Pekka Ahonen
Erkki Knuuttila
Osmo Sivén

1979 Lapua: sijoitus 3
Matti Äijö
Jorma Mäkinen
Seppo Kartaslammi
Matti Löppönen
Raimo Kauppila
Osmo Sivén
Erkki Knuuttila

1978 Kuorevesi: sijoitus 6
Matti Äijö
Jorma Mäkinen
Markku Mylläri
Tapani Jokela
Seppo Kartaslammi
Raimo Kauppila
Osmo Sivén

1977 Ruokolahti: sijoitus 14
Matti Äijö
Seppo Kartaslammi
Markku Mylläri
Matti Vänni
Jorma Mäkinen
Tapani Jokela
Erkki Knuuttila

1976 Tammisaari: sijoitus 20
Matti Äijö
Simo Nurminen
Seppo Kartaslammi
Tapani Jokela
Matti Vänni
Erkki Knuuttila
Kimmo Rauhamäki

1975 Kankaanpää: sijoitus 8
Matti Äijö
Erkki Ylikoski
Seppo Kartaslammi
Tapani Jokela
Kimmo Rauhamäki
Simo Nurminen
Erkki Knuuttila

1974 Puumala: sijoitus 3
Kimmo Rauhamäki
Seppo Kartaslammi
Matti Vänni
Tapani Jokela
Erkki Ylikoski
Simo Nurminen
Erkki Knuuttila

1973 Hämeenlinna: sijoitus 25
Tapani Jokela
Seppo Kartaslammi
Matti Vänni
Ari Kartaslammi
Erkki Ylikoski
Erkki Knuuttila
Simo Nurminen

1972 Paimio: sijoitus 2
Tapani Jokela
Seppo Kartaslammi
Matti Rajamäki
Matti Vänni
Erkki Ylikoski
Simo Nurminen
Erkki Knuuttila

1971 Vehkalahti: sijoitus 21
Matti Rajamäki
Raimo Leppiniemi
Sauli Holma
Seppo Kartaslammi
Teuvo Mettälä
Tapani Jokela
Erkki Knuuttila

1970 Riihimäki: sijoitus 47
Raimo Leppiniemi
Sauli Holma
Teuvo Mettälä
Matti Vänni
Seppo Kartaslammi
Tapani Jokela
Erkki Knuuttila

1969 Vammala: sijoitus 56
Raimo Leppiniemi
Tapani Jokela
Sauli Holma
Jorma Mäkinen
Teuvo Mettälä
Seppo Kartaslammi
Erkki Knuuttila

1968 Mäntsälä: sijoitus 98
Tapani Jokela
Erkki Knuuttila
Raimo Leppiniemi
Matti Uusi-Salava
Jorma Mäkinen
Pertti Liuha
Seppo Kartaslammi

1967 Halikko: sijoitus 100
Tapani Jokela
Pertti Liuha
Matti Uusi-Salava
Erkki Knuuttila
Jorma Mäkinen
Kalevi Kilpi
Rauno Kuukkula

1966 Asikkala: sijoitus 78
Tapani Jokela
Pertti Liuha
Erkki Knuuttila
Reino Jokinen
Matti Uusi-Salava
Kauko Pihlajamäki
Rauno Kuukkula

 

1965 Petäjävesi: sijoitus 120
Rauno Kuukkula
Pertti Liuha
Erkki Knuuttila
Tapio Kuuri
Pauli Liuha
Kauko Pihlajamäki
Matti Uusi-Salava

1964 Joutseno: sijoitus 99
Matti Vähäkäkelä
Pertti Liuha
Tapio Kuuri
Matti Uusi-Salava
Pauli Liuha
Jaakko Thusberg
Rauno Kuukkula

1963 Kiikala: sijoitus 73
Matti Vähäkäkelä
Pertti Liuha
Matti Uusi-Salava
Veijo Mansoniemi
Taisto Viita
Pauli Hietamäki
Rauno Kuukkula

1962 Orimattila: sijoitus 105
Veijo Mansoniemi
Pertti Liuha
Reino Lepistö
Tapio Kuuri
Taisto Viita
Matti Uusi-Salava
Rauno Kuukkula

Kerrat Nouskin ykkösjoukkueessa Jukolan viestissä:

Erkki Knuuttila 17
Matti Äijö 14
Vesa Taanila 14
Tapani Jokela 13
Seppo Kartaslammi 12
Ari Anjala 12
Vladimir Alexeev 11
Pekka Ahonen 11
Dmitri Tsvetkov 10
René Ottesson 8
Jorma Mäkinen 8
Jyri Paavola 8
Iivo Kotamäki 7
Topi Anjala 7
Heikki Laine 7
Asmo Vuorenpää 7
Raimo Kauppila 7
Matti Löppönen 7
Pertti Liuha 7
Matti Uusi-Salava 7