Koronamuutoksia: syyskokous, kauden päättäjäiset, Amazing race

Koronatilanne aiheuttaa muutoksia aiemmin ilmoitettuihin tapahtumiin.

Joudumme koronan vuoksi muuttamaan aiemmin ilmoitettuja tapahtumia:

  1. Seuran syyskokous pidetään ainoastaan Teams-yhteyden kautta lauantaina 5.12 klo 16.00. Olet sydämellisesti tervetullut päättämään seuran ensi vuoden toimintasuunnitelmasta, budjetista ja johtokunnan kokoonpanosta. Ilmoita Kistalle sähköpostiosoitteesi ja puhelinnumerosi osoitteeseen kristiina@ippnet.fi keskiviikkoiltaan 2.12. mennessä.
  2. Kauden päätösjuhla joudutaan peruuttamaan. Kauden palkittavat ilmoitetaan lauantain jälkeen ja palkinnot toimitetaan voittajille.
  3. Amazing race pidetään aiemman kutsun mukaisesti, koska koko tapahtuma pidetään ulkoilmassa. Ilmoittautuneille joukkueille tulee täsmäohjeita kilpailun lpiviemiseksi turvallisesti

Pysytään terveinä!

Kista

Lue myös

Syksyn toinen SM-viikonloppu kilpailtiin Etelä-Savossa Juvalla ja Mikkelissä. Lauantain sprintti tarjosi Nouskille ilonaiheita ja mitalin. Sunnuntain viestissä mentiin tyydyttävästi, mutta tällä kertaa eteen ehti kolme kovempaa joukkuetta.
12.9.2021
Suunnistajien pitkään odotettu juhlaviikonloppu on ovella.
20.8.2021