Kevätkokous pidettiin etäyhteyksin

Kokous pidettiin maanantaina 27.4. klo 18.30 etäyhteyksin Teams-kokouksena. Kokouksen puheenjohtajana toimi Ari Kartaslammi ja sihteerinä Juho-Veikko Hytönen. Kokouksessa oli paikalla 16 jäsentä.

Kokouksessa käsiteltiin kevätkokoukseen liittyvät asiat. Johtokunta esitti toimintakertomuksen ja tilinpäätöksen vuodelta 2020. Lisäksi toiminnan tarkastajat antoivat lausunnon vuoden 2020 toiminnasta.

Esitysten jälkeen kevätkokous myönsi vastuuvapauden johtokunnalle.

Seuraava koko seuran jäsenistön kokous on syyskokous, joka on pidetty perinteisesti joulukuussa seuran kauden päätösjuhlan yhteydessä. Toivon mukaan tuolloin kokoustellaan jälleen kasvotusten.

Seuraava johtokunnan kokous pidetään 24. toukokuuta.

Lue myös

Syksyn toinen SM-viikonloppu kilpailtiin Etelä-Savossa Juvalla ja Mikkelissä. Lauantain sprintti tarjosi Nouskille ilonaiheita ja mitalin. Sunnuntain viestissä mentiin tyydyttävästi, mutta tällä kertaa eteen ehti kolme kovempaa joukkuetta.
12.9.2021
Suunnistajien pitkään odotettu juhlaviikonloppu on ovella.
20.8.2021