Yli 60 suunnistajaa Luhalahden iltarasteilla

11.8 iltarastit juostiin Väinänvuoren kartalla ja keskuspaikka oli Eero Saarilahden pihapiirissä. Tapahtuma keräsi hyvän osanottajamäärän vaikka yhteensattumat verottivat hieman nuorten ratojen osanottoa. A ja B-radoilla suunnistajia oli hyvin sillä ”vierailevia taiteilijoita” oli runsaasti.  Hienosta maastosta ja ennen kaikkea erinomaisesta kartasta kävi nauttimassa mm. Tykistöprikaatin 8-henkinen valmennusryhmä. Järjestelyistä vastasivat Outi Borgenström, Pasi Pikkarainen ja Tapani Jokela.

 

A-rata 5.0 km

 

1. Jukka Pohjonen                     41.23

2. Pasi Pikkarainen                     48.11

3. Matias Rinta                            49.46

4. Henri Rinta-Piirto                   51.54

5. Mikko Knuuttila                     52.06

6. Timo Saaranen                       56.32

7. Jari Niemenmaa                     57.49

8. Velipekka Raes                       1.09.39

9. Ari Mansikkaviita                   1.11.25

10. Petri Savisto                          1.12.53

11. Harri Vehkalahti                   1.20.09

12. Mikko Mänty                        1.21.42

13. Markku Laakso                     1.22.29

14. Juho Kotakorva                    1.26.35

Radan kiersivät myös

 Lauri Nuuttila

Niko Koskela

Jonas Dalström

 Joni Penttinen

 

B-rata 3.4 km 

 

1. Santeri Valkamo                    29.25

2. Sirkku Paavola                        38.18

3. Jorma Syrjänen                      44.14

4. Laura Rantanen                      44.23

5. Samu Heiska                            46.21

6. Kristiina Oksanen                  47.55

7. Kimmo Mansikkamäki         50.24

8. Emma Nisula                           53.38

9. Anri Pohjonen                        57.39

10. Liisa Naskali                           58.20

11. Lasse Mäenpää                    1.04.11

12. S.S.                                            1.07.08

13. Juulia Vehkalahti                 1.07.42

14. S.S.                                            1.10.18

15. I.M                                            1.20.04

16. A.M. ja S.M.                          1.20.28

Ilman aikaa Pia Luomajärvi.

 


 

C-rata 1.8 km

 

1. Maiju Oksanen                       20.23

2. Eero Nisula                               22.44

3. Heidi Kangasniemi                24.17

4. Oona Taivalmäki                    26.37

5. Tiina Paavola                           28.59

6. Kaisa Hankala                          31.17

7. Aatu Luomajärvi                    32.16

8. Jenny Vehkalahti                   34.52

9. Antti Härmä                             42.03

10. Otso Pesonen                      44.37

11. Henriikka Härmä                  53.46

Ilman aikaa Terhi Luomajärvi

 

TR 1.5 km

 

1. Ida Kurri                                    34.31

2. Silja Jääskeläinen                   47.45

3. J.M.                                             47.51

4. Konsta Mäkelä                       1.05.59

 

RR 1.5 / 2.2 km

 

1. Veera Haavisto                       9.51

2. Teemu Oksanen                    9.57

3. Juuso Saaranen                      11.26

4. Samuli Pulkkinen                   13.44

5. Ennimaria Järventausta      15.32

6. Oskari Kangasniemi              15.59

7. Janina Mansikkamäki           17.35

8. Juho Soininen                         20.00

9. Netta Toivonen                      20.30

10. Milla Aaltonen                      25.38

11. Johanna Raipala                   20.28

12. Anton Vehkalahti                31.37

13. Tuomas Härmä                     35.05




Sata-Häme-cup 11.8 Luhalahti

D16

1.       Satu Syrjänen              1.10..18

2.       Pia Luomajärvi

D14

1.       Emma Nisula                53.38

2.       Juulia Vehkalahti        1.07. 42

D 13

1.       Maiju Oksanen           20.23

2.       Oona Taivalmäki         26.37

3.       Kaisa Hankala               31.17

4.       Henriikka Härmä         53.46

5.       Anri Pohjonen

D 12

1.       Heidi Kangasniemi     24.17

2.       Tiina Paavola                28.59

3.       Jenny Vehkalahti       34.52

4.       Ida Kurri

D11 TR

1.       Silja Jääskeläinen                                    47.45

2.       Janette Mansikkamäki                          47.51

D 10 RR

1.       Veera Haavisto                                        9.51

2.       Ennimaria Järventausta                        15.32

3.       Janina Mansikkamäki                            17.35

4.       Netta Toivonen                                       20.30

5.       Johanna Raipala                                       30.28

D 8 RRS

1.       Milla Aaltonen             25.38

H 13

1.       Aatu Luomajärvi         32.16


 

H12

1.       Eero Nisula                   22.44

2.       Antti Härmä                  42.03

3.       Otso Pesonen             44.37

4.       Konsta Mäkelä            1.05.59

H10 RR

1.       Teemu Oksanen         9.57

2.       Samuli Pulkkinen        13.44

3.       Juho Soininen              20.00

4.       Tuomas Härmä            35.05

5.       Ilari Mäkelä

H8 RR

1.       Juuso Saaranen          11.26

2.       Oskari Kangasniemi   15.59

3.       Anton Vehkalahti       31.37